fbpx

Informacja o wynagrodzeniach

Urząd Miasta w Sochaczewie

Jak podaje Mateusz Karniewicz z sochaczewskiej partii Wiosna, Sochaczew jako jedno z wielu miast w Polsce dołączył do akcji Wiosenne Porządki. O co w niej chodzi?

Akcja “Wiosenne Porządki” ma na celu zwiększenie jawności wynagrodzeń i profesjonalizację sektora finansów publicznych. Partia Wiosna sprawdza jawność wynagrodzeń w sektorze publicznym oraz to jak urzędy, instytucje oraz spółki publiczne dbają o dobro wspólne. Akcja to część większej całości – pracujemy nad ustawą o jawności i zasadach wynagradzania w sektorze publicznym.

Mateusz KArniewicz

Z wysłanych wniosków wynika, że z otrzymanej informacji dowiemy się o wysokości wysokości wynagrodzeń wszystkich urzędników zatrudnionych na umowę o pracę, o dzieło czy zlecenie. Nie będą więc to informacje dotyczące tylko radnych i burmistrza. Ma to na celu odkrycie możliwych patologii w urzędach

Oczywiście udostępnione dane zostaną przedstawione wszystkim publicznie. Zależy mi na tym, by wszystko w naszym powiecie było jak najbardziej transparentne. To przecież właśnie z naszych pieniędzy są utrzymywane te instytucje. Mamy więc prawo wiedzieć jak wydawane są w nich nasze pieniądze.

Mateusz Karniewicz

Urzędnicy mają 14 dni na odpowiedź, czyli do 29.03.2019 powinniśmy poznać już wszystkie dane. Postaramy się dostać je i opublikować je także w naszym serwisie.

Pełna treść wniosku w pliku PDF:

Źródło: e-Sochaczew